Show I 2:00pm

Here you will find everything you need to know for Show I.

Below are the classes that are in Show I

Monday 4:15 Preschool                     The Lion Sleeps Tonight/Nicole
Monday 5:30 Beg Ballet                    Allegro From Giselle/Andrea

Wednesday 4:00 Kinder                    Splish Splash/Adrienne
Wednesday 4:00 Hip Hop/Tap        4 Minutes/Nicole
Wednesday 5:00 Ballet/Jazz            Hot Stuff/Nicole

Thursday 4:00 Kinder                        Signed, Sealed, Delivered/Trish
Thursday 4:00 Primary Ballet          Dance of The Swans/Andrea

Friday 4:30 Preschool                         Surfin USA/Trish
Friday 5:00 Hip Hop/Tap                  Crocodile Rock/Heidi
Friday 5:15 Kinder                               I Wanna Be Like You/Trish
Friday 6:00 Beg Tap                            Chantilly Lace/Trish

Saturday 9:30 Pre/Kinder                 Here Comes The Sun/Mackenzie
Saturday 9:45 Ballet/Tap                   Jailhouse Rock /Trish
Saturday 10:15 Kinder                        Conga/Mackenzie
Saturday 10:45 Preschool                   New York New York/Trish
Saturday 11:00 Hip Hop/Jazz           Let’s Get Loud/Mackenzie

Pre-Team Jazz Company                  Better When I’m Dance (Both Shows)/Adrienne
Jr. Hip Hop Duet                                Bounce   (Both Shows)/Pinar
Sr. Jazz Duet                                        Hit The Road Jack (Both Shows)/Adrienne
Jr. Jazz Company                               Baby I’m a Star (Both Shows)/Adrienne
Jr. Tap Company                                Bills (Both Shows)/Adrienne
Pre-Team Hip Hop                            Revolution (Both Shows)/Pinar
Alycia Solo                                           Nothing Wrong with That (Both Shows)/Adrienne
Opening Number                               Taking it to the Streets (Both Shows)/Adrienne
Closing Number                                 Thriller (Both Shows)/Adrienne

Click here for Show I Dress Rehearsal Schedule

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress